21 września, 2021

Embpower-sparkle

Poradnik zdrowie

Choroby penisa, które mają wpływ na erekcję

Zaburzenia erekcji u panów, są dla nich powodem do wstydu, w rezultacie czego unikają oni wizyt u specjalistów. Niestety, niewłaściwie postawiona diagnoza i leczenie schorzeń na własną rękę, mogą być nieskuteczne w przypadku walki z takim problemem. Tym bardziej, iż mówi się o dużym zakresie schorzeń penisa, które mają wpływ na erekcję. Które spośród nich dotykają najczęściej mężczyzn? 

Problemy z erekcją a schorzenia penisa

Kłopoty z wywoływaniem, jak i utrzymywaniem erekcji spowodowane mogą być przez schorzenia, które powinny być skonsultowane z lekarzem specjalistą. Niektóre spośród nich mogą być na tyle skomplikowane, iż bez wdrożenia terapii specjalistycznej, jakość seksualnego życia może się obniżyć już na stałe. Jakie dolegliwości członka mogą mieć wpływ na kłopoty z prawidłową erekcją?

Schorzenie Peyroniego

Schorzenie Peyroniego pojawia się zwykle u panów między 40 a 60 rokiem życia. Objawia się ono na twardnieniu członka, doprowadzając w efekcie do jego skrzywienia i wpływając na prawidłową erekcję. Pojawienie się dolegliwości skutkować będzie tym, iż prącie nie osiągnie nigdy zupełnej twardości, zaś wzwód spowoduje dolegliwości bólowe. Schorzenie to nie ma jednoznacznych przyczyn. Uważa się, iż wywoływane jest ono między innymi miażdżycą czy też urazem błony białawej.

Priapizm

Do erekcji nie musi dojść tylko na skutek pobudzania seksualnego. Priapizm to dolegliwość, która polega na bolesnym i sztywnym, jak również niedokrwiennym wzwodzie, który nie znika na skutek odbywających się orgazmów. W wypadku takiego schorzenia erekcja może utrzymywać się nawet do paru dni, zaś dolegliwość spowoduje najprawdopodobniej nadmierne zawyżanie leków na nadciśnienie tętnicze, albo też różnego typu używek.

Stulejka

Stulejka zaliczana jest również do schorzeń członka, które mają wpływ na erekcję. Na jej skutek dochodzi do zwężenia się napletka, który nie może zostać skutecznie odciągnięty od żołędzi. Przez to mężczyzna może odczuwać dolegliwości bólowe powstałe w czasie stwardnienia prącia. Chociaż stulejka to typowe schorzenie nastolatków i chłopców, to może dotknąć również mężczyzn dorosłych.

Jak sobie możemy z nimi radzić?

Terapia schorzeń członka zależna jest od specyfiki indywidualnej. Schorzenie Peyroniego może być leczone już dzięki zażywaniu witaminy E. W przypadkach cięższych, dochodzić może do chirurgicznego wycinania zmian powstałych na członku. Priapizm leczony jest w sposób doraźny, na ogół w sposób bezpośredni u lekarza specjalisty, do którego zgłasza się osoba chora. Na samym początku odsysana jest krew z prącia, a później wypłukiwane są jamiste ciała z zastosowaniem roztworu NaCl. Następnie podawany jest specyfik odpowiadający za hamowanie napływania krwi do członka – zwykle umożliwia to poradzenie sobie z kłopotem. Stulejkę usuwa się zaś w czasie zabiegu poszerzenia napletka w znieczuleniu miejscowym.

Czasowe kłopoty z erekcją a pewność siebie w łóżku

Rezultatem schorzenia członka może być niższa zdolność partnera do osiągnięcia erekcji nawet po wyleczeniu wymienionej dolegliwości. Stres, mający związek ze spodziewanymi dolegliwościami bólowymi po osiąganiu wzwodów, albo też wstyd i niechęć do kontaktowania się z partnerką mogą w istotny sposób pogorszyć jakość seksualnego życia. Po właściwie odbytej terapii zalecane jest używanie środków na poprawę potencji. Tabletki typu Viagra czy Kamagra pomagają w przełamywaniu się w osiąganiu erekcji, zwiększając tym samym pewność siebie i zapewniając skuteczne pobudzenie.