21 września, 2021

Embpower-sparkle

Poradnik zdrowie

a young man unrolling a condom in his fingers

Problemy z erekcją po założeniu prezerwatywy – jak sobie z tym poradzić?

Faktem jest to, że problemy z erekcją są spowodowane przez rozmaite przyczyny. Niektórzy nie zdają sobie do końca sprawy, aczkolwiek czasami pojawiają się one… po założeniu prezerwatywy. Dlaczego tak się jednak dzieje? Jakie kroki podjąć, by jak najszybciej uporać się z tym zagadnieniem?

Dlaczego takie kłopoty występują?

Sama sprawa jest dość złożona. Nie da się ukryć, że faceci o wiele bardziej (w zdecydowanej większości przypadków) wolą seks bez zabezpieczeń. Wszak daje on więcej satysfakcji i sprawia, że doznania są naprawdę na bardzo wysokim poziomie… Jeśli jakiś facet do tej pory regularnie uprawiał miłość fizyczną ze swoją partnerką bez zabezpieczeń i nagle ta sytuacja się zmienia, to może mieć wpływ na jego podniecenie, które zniknie zaraz po założeniu prezerwatywy. Niektórzy są zdania, że prezerwatywy lateksowe uwierają i powodują spory dyskomfort. A wtedy już nie można liczyć na odpowiednie podniecenie. Gdzieś to wszystko znika… Warto zauważyć, że takie problemy nie są jednostkowe. Ma je bowiem naprawdę relatywnie sporo osób. Co więcej, problemy z erekcją mogą pojawiać się nie tylko przed zbliżeniem z partnerką. Czasami dochodzi do nich w trakcie kontaktu seksualnego, co jest chyba jeszcze bardziej frustrujące dla kochającej się pary…

Z czasem takie problemy mogą narastać…

Na pewno problemy z erekcją tego typu nie mogą być zamiatane pod dywan. Wszak takie kłopoty mogą narastać. Za wszystko odpowiada przede wszystkim nasza psychika. Jeśli mężczyzna nawet tylko jeden raz miał takie kłopoty, to ta sytuacja zostaje w jego głowie. Osoby bardziej wrażliwe, biorące wszystko do siebie itp. często nie mogą sobie tego poukładać. To sprawia, że wielu facetów odczuwa lęk przed kolejnymi zbliżeniami, w czasie których będą musiały być założone prezerwatywy. Pojawiają się zatem coraz częstsze problemy ze wzwodem. Czasami dochodzi również do tego, że seks nie trwa odpowiednią ilość czasu, a wszystko kończy się przedwczesnymi wytryskami… Jeśli zatem ta sprawa nie zostanie w porę rozwiązana, to trzeba liczyć się z tym, że ten kłopot będzie spotęgowany. Dla facetów to zaś szczególnie spory problem. Brak aktywności fizycznej niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji. Jakich? Brak zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych przyczynia się m.in. do fatalnego samopoczucia i coraz większego zdenerwowania. Niekiedy przez takie kłopoty rozpadają się nawet wieloletnie związki.

Co trzeba zrobić?

Każdy rodzaj problemów z erekcją powinien być jak najszybciej rozwiązany. Jeśli wynikają one z założenia prezerwatywy, to trzeba na sam początek spróbować je zmienić. Warto zatem wybierać produkty innych marek. Może kłopotem jest sam lateks? Przede wszystkim to właśnie z tego materiału są produkowane obecnie stosowane prezerwatywy. Można jednak spotkać się z produktami, które zostały wyprodukowane z innych komponentów. O czym jeszcze nie można zapominać? Liczy się także to, by szczerze porozmawiać ze swoją partnerką. Tak, by kobieta wiedziała, z czego wynikają takie problemy. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, w której partnerka będzie myślała, iż kłopoty ze wzwodem są spowodowane tym, że facet uważa ją za nie do końca atrakcyjną itp. Niekiedy trzeba udać się do lekarza. Zwłaszcza gdy zastosowane wcześniej sposoby nie pomagają. Dobry fachowiec jest zaś w stanie postawić trafną diagnozę. Często na takie przypadłości pomagają odpowiednie leki na potencję. Dzięki temu facet czuje się o wiele pewniejszy siebie i nawet założenie prezerwatywy nie powoduje, że pojawiają się jakiekolwiek kłopoty ze wzwodem.